SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Dubbelkarott 9344026
*
nr 934 4026
Dubbelkarott
Nysilver, längd: 27
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:19:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/12 13:39:02
1
200 kr
1/1 23:28:20
2
200 kr
1/1 23:28:20
1
200 kr (Budbetjänt)
1/1 23:28:47
2
400 kr
10/1 16:44:26
3
450 kr
11/1 17:13:01
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dubbelkarott nysilver pläter silver ädelmetall
-
3219 Bägare
silver, 1808. Höjd: 7,5 cm, diameter: 6,5 cm, vikt..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:38
-
3428 Fiskspade
silver, Danmark, 1851. Längd: 28 cm, bruttovikt: 62g
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:51
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:39
-
3421 Klackring
18k guld. Vikt: 3,8g brutto. Längd: 2 cm, djup: 1,..//
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42
-
4212 Matbestick
nysilver, 48 delar. Märkta ARG 800. 12 st matgaffl..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:32
-
4264 Mockaskedar
+ teskedar, 12 + 3 delar, silver. Längd: 9-14 cm. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:01
*
Dubbelkarott
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4026
Dubbelkarott
Nysilver, längd: 27
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/12 13:39:02 | 1 | 200 kr |
1/1 23:28:20 | 2 | 200 kr |
1/1 23:28:20 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
1/1 23:28:47 | 2 | 400 kr |
10/1 16:44:26 | 3 | 450 kr |
11/1 17:13:01 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dubbelkarott nysilver pläter silver ädelmetall
-
3219 Bägare
silver, 1808. Höjd: 7,5 cm, diameter: 6,5 cm, vikt..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:38 -
3428 Fiskspade
silver, Danmark, 1851. Längd: 28 cm, bruttovikt: 62g
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:51 -
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:39
-
3421 Klackring
18k guld. Vikt: 3,8g brutto. Längd: 2 cm, djup: 1,..//
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42 -
4212 Matbestick
nysilver, 48 delar. Märkta ARG 800. 12 st matgaffl..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:32 -
4264 Mockaskedar
+ teskedar, 12 + 3 delar, silver. Längd: 9-14 cm. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:01